Розкішний та смачний гарячий шоколад – це завжди справжнє задоволення. І не тільки. Це смак солодких спогадів. Оскільки осінь та зима — це основні періоди гарячого шоколаду, розгляньмо історію цього неймовірного напою.
Усім відомо, що гарячий шоколад виготовляють з какао-бобів. А перші відомості про какао-боби з’явилися ще до нашої ери. За історичними джерелами, першу чашку шоколаду випили майже 3000 років тому в Америці, коли афроамериканці полюбляли його за лікувальні властивості, це був напій з гостро-гірким смаком. Англійці й голландці полюбили гарячий шоколад у 1700-х роках, коли разом з кавою, цей напій потрапив у Європу завдяки колоніалізму, і вони ж зробили його більш ніжним додавши молока.

Перша зареєстрована поява шоколаду в Англії була в 1657 Році, і дозволити собі його могли лише багаті люди. Спочатку його пили гарячим, солодким, і додавали корицю і ряд інших інгредієнтів, від квітів жасмину і ванілі, до мускусу та амбри.

Це було тоді, коли кава набула популярність в Європі, тому гарячий шоколад подавали у кав’ярнях разом з кавою, але він був дорожчим, тому й менш популярним.

Історія порошку

Виробництво какао-порошку почалося в 1828 році, і поступово індустріалізація і технічні розробки призвели до того, що шоколад став більш доступним. Цей процес приніс істотні практичні переваги в гладкості структури та легкості приготування, але більша частина шоколаду стала неякісною. Навіть та продукція, яка рекламується, як «преміум», насправді готується з додаванням рослинних жирів та сухих домішок. Або ж какао вирощують в жахливих умовах в Західній Африці, інколи використовуючи дитячий труд або ж рабство.

Але в осанні роки збільшилась кількість виробників шоколадних бобів, більшість з яких є малими виробництвами, які контролюють кожну деталь виробництва і торгують напряму зі своїми розповсюджувачами. Це повністю контрастує з обробленим промисловим шоколадом, і більш схоже з якісним виробництвом натуральної кави.

Тому під час вибору якісного гарячого шоколаду, необхідно звертати увагу на якість складу й уникати порошків невідомого виробництва з додаванням пальмової олії. Але все ж найголовніше для приготування якісного напою – це рецептура та дотримання усіх норм приготування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *