В середині ХХ століття купажі з’явилися завдяки робусті, а саме її щільності в крема з тривалою гіркотою в смаку, адже це вважалося тоді показником міцності. До того моменту як люди почали змішувати каву, весь світ вживав і готував зернову каву на оригінальних моносортах з різних куточків планети. Але через те, що галузь обсмаження кави була не настільки розвиненою, смакові характеристики кави просто запросто стиралися між собою, а різницю між кавою з використанням робусти та без можна було відчути відразу. 

Зараз, в наші дні, поціновувачів присмаку робусти досить багато. І сучасна робуста за якістю може бути не гірше ніж мас-маркет арабіка.

В тенденції кав’ярень і ростерій третьої хвилі, суміші залишилися далеко позаду і це «не комільфо».
   
        Є кілька причин робити суміші:

Щоб отримати стабільний смак протягом тривалого часу.
До прикладу. Обсмажчик, протягом усього року може більш стабільно «утримувати» смаковий профіль — постійні коливання характеристик зерна, які залежить від терруара, обробки, підводних вод, логістики й зберігання і в цілому врожайності кави впливають на обсмажку, але суміші дозволяють обсмажчику все одно «потрапити» в ті самі характеристики кави, які так необхідні його клієнтам. Для цього компанії роблять суміші з чотирьох і більше сортів.

Створення унікального смако-ароматичного букета
   

    Є, звичайно, скептики змішування — вони вважають, що це дозволяє обсмажчикам економити на сировині або вводити в оману споживачів.

Якщо ви обсмажуєте каву і хотіли б зробити пре-блендінг (так називається суміш із зеленого зерна) то рекомендуємо дотримуватись наступних правил, щоб отримувати більш збалансований результат:

використовувати ті зерна, які пройшли однакову попередню обробку (наприклад після натуральної або тільки після митої обробки) 

змішувати зелені зерна за кілька днів до обсмажування, щоб вирівняти в них вміст вологості;

змішувати зерна однієї щільності, а ще краще й одного розміру;

Якщо у вас вдома є кілька моносортів змішувати треба за наступним алгоритмом: 

Каппінг усіх потенційних компонентів суміші, але з підвищеною порцією напою — 20 г меленої кави на 300 г води.

За допомогою ложки зачерпніть каву з кожного зразка і змішайте в порожній чашці в тій пропорції, яку маєте намір спробувати. Наприклад, якщо хочете зробити суміш з трьох компонентів в рівній пропорції, налийте в порожній кухоль по одній ложці кожного зразка. Якщо хочете зробити суміш у пропорції 50 : 25 : 25 (нам дуже подобаються такі) візьміть дві столові ложки першого зразка і по одній столовій ложці з двох інших.

Спробуйте отриману суміш і повторіть цей процес, внесіть необхідні корективи в пропорції шляхом кількості ложок.

Коли ви визначитеся з пропорціями суміші, приготуйте напій так, як ви робите каппінг.

    Ростерії  створюють бленди заради отримання більш унікального і цікавого смаку кави, можливо, така кава вам сподобається навіть більше ніж який-небудь конкретний моносорт.

Стаття написана нашим колегою Оверченко Вячеславом @slavash_olegovich, який бореться з раком, якщо інформація була вам корисною, ви можете віддячити та допомогти йому з лікуванням: 5375414106807380 Оверченко В.О.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *