Жив собі шеф-кухар, і звали його Джо Шерідан. Працював він у аеропорту Foynes ірландського міста Лімерик, який завжди був перевалочною базою для літаків, які виконували рейси між Європою і Америкою. Одного разу, в 1943 році, літак до Нью-Йорка після п’яти годин польоту був змушений повернутися назад через погану погоду. Втомлені і змерзлі наскрізь пасажири кинулися в ресторан за гарячою кавою. І тут у кмітливого шеф-кухаря з’явилася геніальна ідея. Для «зігріву» він вирішив додати в каву рідного ірландського віскі, завдяки чому з’явився подвійний зігріваючий ефект (гаряча кава + міцний віскі).

На питання одного американця: «Це бразильська кава?» — Джо Шерідан гордо відповів: «Це ірландська кава (Irish Coffee)!». Так з’явився на світ такий чудовий напій – Irish Coffee.

Рекомендації з приготування

Міцна частина: віскі, бурбон, скотч — не важливо, що ви будете використовувати, головне — щоб це було смачно!

Солодка частина: білий цукор (сироп), тростинний цукор (сироп) або мед (honey water). Додавайте до смаку, головне — необхідно пам’ятати, що в Irish Coffee ми добиваємося балансу смаку, тому не захоплюйтеся солоденьким.

Кавова частина: рекомендуємо готувати каву альтернативними методами. У домашніх умовах ідеально підійде френч-прес або гейзерна кавоварка.

Вершкова частина: чим жирніше, тим смачніше. Вершки необхідно брати кондитерські (несолодкі) — 18, 30 або 36% жирності.

Рецепт Irish Coffee:

Складові:

— віскі Bushmills Оriginal — 30 мл;

— кава Ethiopia Sidamo — 130 мл;

— сироп тростинний (2:1 цукор / вода) — 15 мл;

— вершки 30% — 50 мл.

У келих для Irish Coffee заливаємо гарячу воду на 2/3, щоб його прогріти, виливаємо воду і протираємо келих насухо. Додаємо віскі, сироп і каву, обережно перемішуємо. Потім в шейкері збиваємо вершки і переливаємо в посудину, щоб зручно було їх викласти на каву. Дуже обережно і повільно виливаємо вершки на поверхню кави.

Irish Сoffee готовий!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *