Існує не один спосіб приготування кави холодного заварювання. Від самого простого з додаванням кубиків льоду в напій — до цілої 6 годинної cold brew установки. Однак, деякі спробувавши напій, заварений в cold brew пристроях, посилаються на плоскість його смаку, іноді виявляють гіркоту, особливо, якщо ви не зовсім вірно підібрали сорт зерен і ступінь їх обсмаження. Так само досить не зручним моментом є те, що для приготування кави в cold brew установці вам знадобиться не одна година. А що робити, якщо часу зовсім немає, за вікном розпал літа, градусів так 35 і дуже хочеться холодної кави?

Відповідь виявиться дуже простою: приготуйте собі смачну каву холодного заварювання японським методом. А що це таке? Як приготувати? І які його недоліки/переваги? Розгляньмо нижче.

Японський метод холодного заварювання в країні свого походження називається aisu koohi, з’явився в Японії дуже давно і є одним з найпопулярніших напоїв в японських кав’ярнях третьої хвилі. Подається він у високому стакані з невеликою порцією цукру. Японці п’ють його в будь-яку пору року з випічкою у місцевих кав’ярнях. 

Заварювання кави за допомогою гарячої води, дозволяє набагато швидше розкрити смак зерна і внаслідок чого відчути різні ноти аромату і смаку вашого напою. Додавши в посудину лід, і почавши процес заварювання поверх кубиків льоду, ви якраз зможете отримати охолоджений напій, при цьому не доведеться чекати кілька годин, як при приготуванні з установкою cold brew. Ваш напій буде охолоджуватися безперервно при зіткненні з льодом, при цьому, не втрачаючи свої смачні компоненти. Просто раз, два, три та boom … літній напій готовий.

У чому ж все-таки переваги японського методу приготування кави охолодженою? (Називаючи його умовно — заварювання гарячого напою над кубиками льоду)

1. Звичайно, першою і, напевно, одною з найважливіших переваг можна назвати час (якого, як правило, дуже мало).

2. Яскравий смак кави. Тут дійсно можна відчути її ягідні, фруктові, шоколадні ноти. Якщо ви дуже любите, наприклад, каву світлого обжарювання, яка не зовсім підійде для заварювання в cold brew апараті, ви можете легко заварити її холодним методом, вірно підібравши співвідношення кавового зерна до кількості води.

3. Мінімальна кількість використаного обладнання. Вам знадобиться тільки один з приладів для альтернативного заварювання (в будинку людини, що підсів на альтернативу їх, звичайно ж, повна шафа), кавомолка в якій можна налаштувати ступінь помелу і кубики льоду.

До недоліків даного методу заварювання ми б віднесли:

1. Невелика кількість напою на виході. Якщо до вас в гості вирішили прийти друзі, то одним кавником з льодом вам не обійтися.

2. Чи не занадто простий процес заварювання. Не завжди виходить правильно підібрати співвідношення зерна до води, щоб дійсно смачно розкрити кави. Тут питання практики звичайно. Приготуйте напій перший раз, зробіть пару заміток про те, яким він вам здався на смак. І вже потім внесіть зміни, відповідаючи на питання: Хочеться напій міцніше або м’якше на смак? Чи була кислотність набридливою або приємною?

Каву холодного заварювання японським методом можна приготувати з величезною кількістю пристроїв, для кожного з яких існує свій рецепт, однак, є пара єдиних правил для вашої холодної кави вдома:

1. Помел повинен бути дрібніше, ніж зазвичай. Чому? Дуже просто. Вам треба буде заварити ту ж саму кількість кави, що і зазвичай, проте, з 2/3 кількості води. Чим менше ступінь помелу вашого зерна, тим повільніше і рівніше пройде процес екстракції.

2. Краще підготувати більші шматочки льоду, бо вони будуть танути поступово, охолоджуючи ваш напій.

3. Почніть зі співвідношення кави до води 1:18, кількість води розділіть виходячи з того, що вам уже доведеться додати лід 150-200 г в заварник.

Рецепт:

Зерна кави: 18 гр .; Ступінь помелу: трохи дрібніші за звичайну для воронки;

Вода: 324 г, з неї 150 г для льоду та інше для протоки;

Час заварювання: 2:10 хвилини.

Воронка Hario V60


Процес заварювання:

1. Починаючи зі звичайного змочування паперового фільтра в воронці, вилийте воду з графина і додайте 150 г льоду.

2. Додайте зерна кави в воронку, 20-30 г води на змочування протягом 30 секунд.

3. проливати воду повільно, дуже тонкою цівкою, орієнтуючись на те, що вам потрібно досягти 100 мл, на вагах десь на 1:10 хвилини за часом.

4. Протока: необхідну кількість води (174 гр.), Зніміть воронку з графина.  Покрутіть її в руці, спостерігаючи як лід повільно плавитися в гарячому напої.

5. Ваш напій готовий!

Яке краще підібрати зерно для охолодженої кави японським методом?

Якщо виходити зі ступеня обсмаження, то краще за все підібрати світлу або середньо-світлу.

Деякі бариста рекомендують використовувати сорти кавових зерен з Ефіопії, Кенії митої обробки. Вони подарують напою яскраві квіткові, цитрусові, ягідні фарби. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *